Tijdens de NIeuwjaarsreceptie van afgelopen zondag kon de traditionele toespraak van de voorzitter natuurlijk niet ontbreken. Dit is wat André zoal aanstipte.

Het NHV had een nieuw contributiehuis bedacht. Dat dat financieel niet goed uitpakt voor m.n. de Zuid-Hollandse verenigingen, waar nog veldhandbal wordt gespeeld, was door de bedenkers even over het hoofd gezien. Het is dus terug naar de tekentafel.

Het aantal jeugdleden neemt wat toe, dat is een mooie ontwikkeling. Nu we een beachveld hebben kunnen we daarmee aan de slag om meer nieuwe leden aan ons te binden. Er is een samenwerking opgestart met een aantal verenigingen: Saturnus, Savosa, ETC, Indus en Treffers. Op diverse gebieden zullen we zoveel mogelijk gaan samenwerken. Een gezamenlijke keeperstraining, beachhandbal, maar ook op het gebied van veldhandbal. Er zijn ideeën om een wilde veld-competitie te gaan starten.

Uiteraard blijven de hoge kosten zoals energie en zaalhuur ons zorgen baren. Samen met Sportsupport zijn we bezig om te kijken hoe we hier het hoofd aan kunnen bieden. En we hopen binnenkort in gesprek te gaan met het Sportbedrijf over die hoge zaalhuren.

Sporthal de Enk gaat verbouwd worden. Hopelijk is het financieel haalbaar om de kantine aan de zaalkant te realiseren zodat je vanuit de kantine de wedstrijden kunt volgen.

En dan de vrijwilligers. Daar zijn er een aantal van die zich al een flinke tijd inzetten. Bijvoorbeeld Wim, Bas, Ger en Omar die wekelijks het onderhoud van de accommodatie doen en wat te denken van Sari en Marijke. En Joop die aangegeven heeft nu toch wel weer te willen gaan stoppen met het penningmeesterwerk. Gelukkig zijn er wat jongeren opgestaan zoals Nevin met zijn TC-maatjes, Marc die de inkopen van de kantine doet en een groepje een cursus IVA heeft laten doen en Britt en Souraya die de familiedag weer gaan organiseren. En zo zijn er nog veel meer, het gaat te ver om iedereen te noemen.

Helaas zijn er ook altijd wat verdrietige momenten te vermelden. Zo hebben wij afgelopen jaar afscheid moeten nemen van Joke Snijders, (schoon)moeder van Sjoerd en Yvette en oma van Gilaine en Lorraine. Joke was een verdienstelijk handbalster en vaste adverteerder. Begin mei kregen we te horen dat Tonny Loef overleden was. Zij was jarenlang het gezicht van het sleuteladres. Bij de recreatiesporten hebben we afscheid moeten nemen van Coby de Ruiter. Zij deed mee aan het Seniorensportuurtje en Zuid in Beweging. Alle drie zullen ze gemist worden.

Dan nu een leuker item: de jubilarissen. Ria van Duren is inmiddels 60 jaar lid. Zij kan helaas niet aanwezig zijn door een operatie die ze afgelopen vrijdag heeft ondergaan. Vanmiddag voor de receptie heeft zij al de oorkonde en aandenken overhandigd gekregen. Ria heeft tot op hogere leeftijd gehandbald. André kon zich nog een bijzonder moment herinneren dat Ria het na een wedstrijd opnam voor haar zus die op dat moment aangevallen werd door een tegenstandster, Ria sprong er bovenop. Zij heeft ook jarenlang meegewerkt aan de Flits en kantinediensten gedraaid. De tweede die genoemd moet worden is Wim van Pelt. Inmiddels 50 jaar lid. Wim heeft ook diverse taken op zich genomen in die 50 jaar. TC-voorzitter, scheidsrechter en onderhoud. Last but not least werd Marco van Lent naar voren geroepen. 40 jaar lid inmiddels en heeft in die periode diverse taken op zich genomen in diverse commissies en in het bestuur.

Tot slot geeft André aan te hopen op een sportief 2025 en nodigt alle ca 50 aanwezigen uit een gratis consumptie te gaan halen bij de bar.

De Nieuwjaarsreceptie